Topic: skuteczne formy reklamy

Dzień dobry. Jakie waszym zdaniem formy reklamy są najbardziej skuteczne? Chodzi mi o dotarcie do jak największej liczby odbiorców.

Re: skuteczne formy reklamy

Według mnie najskuteczniejszy jest reklamowy spot, który dzięki różnym środkom masowego przekazu może być dostepny praktycznie wszędzie. Spoty można wyświetlać w telewizji i w internecie, a także na ekranach plazmowych, umieszczonych np. przy skrzyżowaniach w miastach. Można je również emitować w radiu.

Spoty są chyba rzeczywiście najskuteczniejsze, jednak czasem, gdy są puszczane dosłownie wszędzie, ludzie mają ich po prostu dość. Warto czasem zastanowić się nad bardziej oryginalnymi formami reklamy, oferowanymi np. przez studia grafiki trójwymiarowej. Animacje trójwymiarowe są bardziej intrygujące i nie są tak nachalne i hałaśliwe jak wiele tradycyjnych spotów.

Ja jednak chyba pozostanę wierna spotom, przynajmniej do momentu, kiedy będę mieć na nie pomysły. Bez ciekawego zamysłu nie da się dziś zainteresować odbiorców. Ja wymyślając spoty, staram się myśleć, co zrobić, żeby przeciętny widz nie zmienił kanału telwizyjnego lub nie zamknął okna w internecie, gdy dany spot się pojawi.