Topic: Posadzki i inne materiały do restauracji

Witam wszystkich. Własnie kupiłem restaurację, która wymaga generalnego remontu, w szczególności kuchnia. Otwarcie planuję za pól roku więc jest jeszcze trochę czasu aby rozeznać się w materiałach budowlanych, jednak najpierw chcę zapytać o materiały, z których robi sie posadzki. Macie jakies pojęcie i możecie się podzielić?

Re: Posadzki i inne materiały do restauracji

Przede wszystkich podłoga w kuchni w restauracji musi byc bardziej wytrzymała. To dlatego, że jest ona narażona na działanie nie tylko mechaniczne ale równiez chemiczne. Dlateego ja bym zainwestowal w odpowiednia do tego celu posadzkę, np poczytaj sobie tu: http://www.resins.pl/pl/category/posadzki-przemyslowe/. Wydaje mi się, ze jsli od razu lepiej zainwestujesz w swoj biznes to potem bedziesz mogl zaoszzcedzic na ewentualnej konserwacji.

No to na pewno prawda, od zawsze uważałem, że na pewnych rzeczach nie ma co oszczedzac bo są to oszczedności tylko pozorne. Ale mam jeszcze jedno pytanie bo nie wiem gdzie szukać. Do restauracji dorabiamy piwniczke, w której wilgotnośc i temperatura ma być dostosowana do rpzetrzymywania mięsa – w gruncie rzeczy ma to być po prostu wielka lodówka, oczywiscie ze wszystkimi sanitarnymi sprawami załatwionymi. Co w takim przypadku?

No to teraz zabiłeś mi ćwieka.

Teraz to poszukaj gruntów epoksydowych – idealnie nadają się do miejsc, gdzie wilnotnosc jest większa niż gdzie indziej, a temperatura może mieć zły wpływ na ściany i podłogi. Poszukałbym tu: http://www.resins.pl/pl/category/grunty-epoksydowe/, byc moze tez znajdziesz cos, czego szukasz.

Dzięki za info. Jak pierwszy raz wymyśliłem, że będę prowadził taki biznes to oczywiscie najpierw myslalem o tym jak g urządzę, czyli od końca, tymczasem jest tyle rzeczy, które trzeba zrobic najpierw, ze glowa boli.

tak, jak ktoś kupuje gotowy lokal po gastronomii to ma dużo ułatwione zadanie niż remontowanie go od pcozątku więc podziwiam, cena musiała być naprawdę świetna skoro się za to zabrałes.

cena byla taka, ze stać mnie na remont przynajmniej smile