Topic: Pożyczyłem pieniądze przyjacielowi – pomocy!

Hej! Mam problem z przyjacielem z którym znamy się od piaskownicy. Pożyczyłem mu pewną sumkę na jego wesele. Oprócz tego że mnie nie zaprosił, to po imprezie oświadczył, że ma dużo spraw na głowie i nie odda mi moich pieniędzy. Zamurowało mnie! Jak można tak po prostu stwierdzić, że zapomina się o całej sprawie jakby jej nigdy nie było? Tu pytanie do Was: moi drodzy jak wyegzekwować dług? Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

Re: Pożyczyłem pieniądze przyjacielowi – pomocy!

Przyjaciel z piaskownicy zrobił cię na szaro i pozamiatane. Dobry zwyczaj nie pożyczaj

Spokojnie, nic straconego. Na początek poczytaj sobie jak funkcjonuje windykacja. Podpowiem Ci, że masz dużo rozwiązań. Możesz skorzystać z giełdy wierzytelności, firmy windykacyjnej, albo nawet iść do sądu. Jednym słowem trzeba prawdziwie się postarać, żeby stracić pieniądze w takim przypadku, albo mieć ich za dużo i zostawić sprawę samą sobie.

Nie zmienia to faktu, że trzeba myśleć zanim się zrobi głupotę... Bardzo łatwo być lekkomyślnym, a potem trząść internetem w panice...

Rozumiem, że chodzą po świecie osoby które nigdy nie popełniają błędów i łatwo im oceniać, jednak szukam rozwiązania i proszę o wypowiedź osoby, które mają doświadczenie w podobnych przypadkach. Jeśli ktoś ma do powiedzenia coś co nic nie wnosi to serdecznie dziękuję za pomoc.

Nie jesteś pierwszy, ani ostatni, a tym którzy się tak mądrzą mogę pożyczyć aby nigdy nie przytrafiło im się coś takiego. Ja korzystałam z firmy windykacyjnej w moim przypadku, a potrzebne informacje znajdziesz na ich stronie http://vindicat.pl/faq/jak-odzyskac-dlug/. Trzymaj się!