Topic: Jaki zbiornik na szambo betonowy czy plastikowy?

Mam domek jednorodzinny, działka mała i sąsiadująca z innymi działkami. Zależy mi na szczelności zbiornika i stąd moje pytanie czy lepiej jest zdecydować się na zbiornik plstikowy czy betonowy.

Re: Jaki zbiornik na szambo betonowy czy plastikowy?

Moim zdaniem lepsze są szamba betonowe. Tańszy zbiornik i montaż. A jeśli chodzi o szczelność szamba, to jak ma atesty to nie ma żadnego problemu. Ja brałem szambo betonowe w Raciborzu, kwadratowe i był to odlew z montowaną płytą najazdową. Jak na razie jest ok, nie przecieka, zbiornik osiadł perfekcyjnie, smrodku nie czuć.

U nas wstawione zostało szambo betonowe o pojemności 8 tys. litrów, pompujemy co dwa, a nawet trzy miesiące, także koszt utrzymania żaden. Z tego co wiem mąż zamawiał zbiornik od tego producenta http://mragowo.fabeton.pl/, bo większość mieszkańców naszego osiedla zamaiwała z tej firmy zbiorniki i akurat transport wychodził najtaniej, ale wiem, że ta firma działa na terenie całego kraju. Zbiornik mamy kwadratowy i szczelny, bo to odlew. Dodatkowo 3 lata gwarancji, więc jakby coś się działo to można zawczasu reagować z naprawą.

pamiętam, że u mojego dziadka szambo betonowe bardzo chłonęło chemikalia i raczej szczelne nie było.

Ja tam będę jednak bronił szamba betonowego. U mnie nie nasiąka, a poza tym to jak ty, albo dziadek sprawdziliście to nasiąkanie zbiornika chemikaliami?

Nie będę się kłucił ale beton jest porowaty i nasiąka ze ścieków m.in. azotanami, amoniakiem.

Teraz są ekologiczne szamba betonowe i nie przeciekają. Beton jest robiony ze specjalnej mieszanki, dodatkowo jest pokrywany odpowiednimi preparatami, impregnowany, więc nie ma obaw, że nasiąknie, zwłaszcza jak się korzysta ze zbiorników odlewanych a nie spoinowanych, czyli ściany i dno stanowią jedność, jak np. tu http://brzeg-dolny.fabeton.pl/, skąd sam zamawiałem szambo i jestem zadowolony. Pierwszy raz się spotkałem z taką teorią spiskową o namakaniu betonu.

No tak szczerze to ja też miałem nie lada dylemat, ale standardowo wstawiłem szambo betonowe dwukomorowe z Fromborka przywieźli mi je w ciągu 2 dni roboczych i to byłoby pewnie szybciej, bo czekałem na zrobienie wykopu przez inną firmę. Zbiornik wyglądał porządnie, zwróciłem też uwagę że montaż pokrywy jest za pomocą odpowiednich klejów a nie pianki montażowej jak niektórzy producenci sugerują.. wink

A brałeś zbiornik może z firmy fabeton.pl? Bo dużo dobrego słyszałem o ich zbiornikach i tutaj też kilkakrotnie się przewinęła ta firma. Pytam bo muszę zrobić szambo, jestem zdecydowany na betonowe, ale jakbyś mógł napisac ile takie szambo kosztuje w rzeczywistości..

Dokładnie z tej firmy zamawiałem, ceny takie jak na ich stronie.

Ja też słyszałem, że zdecydowanie lepsze są szamba betonowe w Starym Sączu mam domek i też zamawiałem zbiorniki betonowe, wstawione w systemie modułowym, bo zależało mi na większej pojemności. Użytkuję je już jakiś czas i nie zauważyłem, zeby coś złego się działo, wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony.