Topic: Kto wykonuje badania wody?

Witajcie. Odkąd pamiętam miałam z mężem marzenie, żeby wybudować się gdzieś za miastem. Niedawno znaleźliśmy idealną działkę, która znajduje się niemal w samym środku lasu. Jest naprawdę pięknie! Wiadomo, że my musimy podłączyć prąd i wodę, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Zastanawiam się tylko, jak sprawdzić zdatność wody do picia w tym miejscu. Jakieś rady?

Re: Kto wykonuje badania wody?

To ktoś sprzedaje działkę i nie wiesz, jak wygląda tam kwestia wody?

To całkiem normalne przecież. Sprzedając działkę właściciel nie musi znać stanu wody, ale warto jednak, żeby przed kupnem sprawdzić to. Teraz badania wody zrobi Ci profesjonalna firma. Jest to chociażby: https://www.zbadamywode.pl/, która przeprowadza różne badania z dostarczonych próbek.

I każdy może coś takiego wykonać?

Z tego, co wiem to tak. Wystarczy tylko pobrać wodę i zanieść ją do takiego badania. Na stronie internetowej masz cenę za ich wykonanie.

Dokładnie tak to wygląda, że zamawia się na ich stronie internetowej badanie, które można badać różnymi metodami i pod różnym kątem. Może to być przydatne szczególnie za alergików.

My na studiach robiliśmy takie badania. Studiowałam chemię i powiem Wam, że byłam zdziwiona, jak dużo wody nie była zdatna do picia. Warto to sprawdzić zawsze.

Z tego, co wiem to firma też oferuje fizyczno chemiczne badanie ścieków, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie, co się w niej zawiera. Jeśli jesteście ciekawi, to sprawdźcie na stronie internetowej: www.zbadamywode.pl/kategoria-produktu/zakres-badan-optymalny/ na czym dokładnie to polega. Tego rodzaju badanie pozwala na dokładne sprawdzenie tego, co zawiera taka woda.

Czyli rozumiem, że wysyłam próbkę tej wody do firmy?

Dokładnie tak. Na stronie internetowej masz dokładnie opisane, w jaki sposób zapakować  próbkę, ale też jak ją właściwie pobrać. Dzięki temu badanie będzie wiarygodnie.

Myślę, że skoro to takie proste i łatwodostępne to wszystkie osoby, które kupują dom lub działkę budowlaną powinny dokładnie sprawdzić wszystko. To w końcu może zabezpieczyć zdrowie.