Topic: Czy to że dom jest energooszczędny odbija się na wyglądzie?

Cześć wszystkim. Zainteresował mnie temat domów energooszczędnych bo koszty utrzymania są naprawdę niskie, a jak sie ma kredyt na karku to każdy grosz pozostający w kieszeni się liczy smile. Pytanko brzmi czy wiąże się to jakoś z wyglądem budynku? Mój znajomy ma własnie taki domek jednorodzinny o dość dziwnym kształcie, który nie do końca mi się podoba. Ale z tego co mówił wynika że nie da się inaczej budować w tym stylu bo bryła musi być taka żeby budynek nie wytracał ciepła itd. Aż nie chce mi się w to wierzyć wiec mozektos w temacie naprostowałby sprawę?

Re: Czy to że dom jest energooszczędny odbija się na wyglądzie?

Architektem nie jestem ale budowałam się pare lat temu i przeglądałam wiele projektów, w tym energooszczędne. Na pierwszy rzut oka nie poznałbyś że nie są to zwykłe domy, bo bryły były bardzo różne, w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie wiec za bardzo nie rozumiem o co mogło chodzić twojemu znajomemu – wybór kształtów jest olbrzymi. Na potwierdzenie moich słów wejdź na stronę biura projektowego - http://invest-center.eu/budynki-mieszka … zczednych/. Do wyboru do koloru.

Zgadzam się z koleżanką bo mieszkam obecnie w domu energooszczędnym i mogłem wybrać z bardzo wielu różnych projektów. Jak ktoś mnie odwiedza to nawet nie wie że nie jest to zwykły dom bo teraz technologie budownictwa pozwalają na więcej niż 10 lat temu. Może właśnie o to chodzi że dom Twojego kolegi powstał już dawno, albo jest zaadaptowany z normalnego do energooszczednego? Musiałbyś dopytać bo mnie też zaczelo to ciekawić tongue

Przperaszam za zmianę tematu ale szukam projektów domów drewnianych i niestety nic nie mogłem znaleźć. Jeśli już jakaś firma zajmuje się takimi budynkami to w sumie koncentrują się na letniskowych, a mnie interesuje coś większego. Pomozecie?

Zajrzałeś na stronę biura którą wstawiłam? Mają w ofercie bardzo ładne drewniane domy, nawet się zastanawiałam czy nie zmienić koncepcji i nie zbudować drewnianego domku. Tu masz bezpośrednią stronkę - http://invest-center.eu/budynki-mieszka … ewnianych/. Wybór jest duży wiec chyba zakończysz poszukiwania smile. Mam nadzieje że pomogłam, pozdrawiam.