Topic: Ciekawe zajęcia dla dzieci - co polecacie?

Czesc forumowicze, czy sa tu może rodzice, którzy posyłają dzieci na jakies fajne zajęcia? Szukam pomysłów na to, czym zainteresować moich dwóch synów w wieku 6 i 8 lat. Przerabialiśmy już piłke nożną, szachy, gry planszowe i tysiąc innych rzeczy, ale jakos zbyt długo to nie trwało. Czy wszystkim dzieciom tak szybko się wszystko nudzi czy tylko moim???

Re: Ciekawe zajęcia dla dzieci - co polecacie?

Nie wiem czy wszystkim, ale myslę, że większości wink moje tez mają milion pomysłów na minutę i słomiany zapał jednoczesnie. Sama chętnie dowiem się jakie ciekawe zajęcia dla dzieci znaleźli inni rodzice smile

A myślałaś np. o szermierce albo pływaniu? Albo jakiś warsztatach plastycznych?

To nie dla moich chłopaków ;(

A lubią np. układac klocki lego?

Tak, może nie az tak bardzo jak byli nieco mniejsi, ale od czasu do czasu chcą, aby im kupic jakiś zestaw albo dostają z okazji urodzin, imienin itd.

To mysle, że warto ich wysłać na coś takiego: http://go4robot.pl/. To zajęcia z robotyki, które prowadzone są w Poznaniu. Zapisałam na nie mojego syna, który podobnie jak twoi chłopcy co chwile zmienial zainteresowania. Ale wiedziałam, ze lubi cos tam złożyc od czasu do czasu. To naprawdę ciekawe zajęcia dla dzieci. Uczą się nie tylko konstruować roboty, ale również tego do czego można je na co dzień wykorzystać. To fajne połączenie fizyki, matematyki i informatyki.

Nie słyszałam o czyms takim. Ale z tego, co mówisz, to rzeczywiście może chłopaków to zainteresuje. A jak na to wpadałaś?

To firma, która robi też pokazy w szkołach. I kiedyś wlasnie syn wrocil do domu i powiedział, ze byli panowie, którzy opowiadali o tym jak buduje się roboty, co one mogą robić. Opowial toz taką pasja, ze stwierdziłam, że muszą to być na tyle ciekawe zajęcia dla dzieci, że warto spróbować zapisać go smile póki co jeszcze mu się nie znudziły smile

okej, brzmi to ciekawie. Spróbuje przekonać moich chłopców.