Topic: Gabinety w jednym miejscu

Od lat obserwuje polską służbę zdrowia i zauważyłam, że znaczące zmiany zaszły tylko w niepublicznych placówkach. Te tak zwane państwowe pozostały niestety na bardzo niskim poziomie, zwłaszcza jeśli chodzi o specjalistyczną opiekę lekarską i porady. Czy Wy też odnosicie takie wrażenie.

Re: Gabinety w jednym miejscu

Jest coś w tym. Zwłaszcza w małych miastach jest tak, że dostanie się do jakiegokolwiek specjalisty graniczy z cudem. A poza tym jest ich bardzo mało. Co najwyżej jakiś chirurg i może dermatolog. W dużych ośrodkach to można wybierać i przebierać, a w małych miejscowościach caly czas bieda.

Tam gdzie powstają inwestycje tam monza mówić o ewentualnym zarobku, dlatego ktoś kto mądrze zarządza placówką służby zdrowia, ten wie, że może to być działalność dochodowa. W państwowych placówkach menadżerów z prawdziwego zdarzenia nie zatrudniaja, to i mają to co jest obecnie.

Dokladnie do tych samych wniosków dochodzimy.

Ja bardzo lubie pojechać do przychodni w której mogę się poradzić zarówno w sprawie swojej osoby, jak i moich dzieci. Ciągłe jeżdżenie na różne terminy w dodatku nie odpowiada mi, bo nie mam na to czasu. Ostatnio poszukaliśmy gabinet, w którym wykonuje się badania ultasonograficzne dzieci są tam także obsługiwane. Dodatkowo mogłam w końcu pójść zdiagnozować swoje gardło.

W przypadku niepublicznych placówek dostęp do lekarzy jest bardzo duży. Nie dziwię się im, że wolą przyjmować w tego rodzaju ośrodkach, bo warunki techniczne są na pewno znacząco lepsze od zwykłego zozu.

U mnie ostre były poszukiwania diabetologa w Krakowie, bo zaczęły się problemy z cukrem. I terminu nie szło znaleźć tak łatwo, a na skierowaniu było napisane pilne. Na szczęście udało się znaleźć miejsce w dużej klinice.

Szczególnie te mniej popularne specjalności są oblegane przez pacjentów. Ale wiadomo, ze tak będzie, bo po prostu specjalistów z danej dziedziny jest mniej. Takim przykładem jest na przykład dobry endokrynolog, który zawsze ma spore kolejki pod drzwiami.