Topic: Jak czyścić z kamienia naczynia i sprzęty kuchenne?

Hej, piszę z prośbą o poradę. Jak czyścić naczynia i sprzęty w kuchni z kamienia i osadów? Jakie sposoby polecacie, domowe i kupne.

Re: Jak czyścić z kamienia naczynia i sprzęty kuchenne?

Hej, ja najczęściej stosuję zwykłą sól, przynajmniej jeśli chodzi o naczynia użytkowane na co dzień, przede wszystkim szklanki, garnki itd. Solą świetnie doszorujesz te rzeczy, jej zaletą jest też oczywiście cena „groszowa” praktycznie. Myślę, że jeśli w grę wchodzą koszty to jest właśnie bardzo dużo domowych sposobów na usunięcie kamienia w kuchni czy w łazience.

Tak, słyszałam oczywiście o soli, jak również o occie, który ponoć świetnie rozpuszcza właśnie kamień np. na armaturze. Jakieś inne sposoby?

Ja stosuję czasem taką papkę sól, soda plus ocet na różne zabrudzone mocno miejsca. Jedynie jeśli chodzi o ekspres do kawy to mam szereg różnych akcesoriów do ekspresu, bo to się jednak trochę inaczej czyści.

No ja akurat też do ekspresu mam specjalne tabletki czyszczące TZ60001. Do całej reszty stosuję sól albo wspomniany ocet, albo zwykłe środki kuchenne brane z półki w markecie.

Również mogę polecić stosowanie naturalnych metod, chyba że chodzi o sprzęty trudne do samodzielnego czyszczenia, gdzie trzeba by rozłożyć urządzenie na milion części, żeby dobrze doczyścić. Wtedy faktycznie najlepiej sprawdzają się różne filtry i tabletki czyszczące. Można zajrzeć sobie tutaj http://filtrosfera.pl/ , żeby się zainspirować.

Też słyszałam o filtrach i nawet kiedyś miałam taki specjalny dzbanek filtrujący wodę. Muszę powiedzieć, że to było nawet fajne rozwiązanie, bo nie trzeba było wydawać pieniędzy ciągle na wode butelkowaną. Takie filtry to fajna sprawa w związku z tym. Również znajomy ma zamontowany filtr na rurce pod zlewem w kuchni i w ten sposób ma czystą wodę. To też jest jakieś rozwiązanie, chociaż już troche bardziej „ambitne i skomplikowane”. Ogólnie również jestem za naturalnymi sposobami i za tym, żeby kupować filtry a nie wodę butelkowaną.