Topic: Zalety drzwi aluminiowych

Zastanawiam się nad zakupem nowych drzwi wejściowych i słyszałem dużo pochlebnych opinii o aluminium. Niepodważalnie będą lżejsze, ale czy rzeczywiście lepiej izolują dom i są tak wytrzymałe jak stalowe? Proszę o poważne i konkretne wypowiedzi za które z góry dziękuję, pozdrawiam.

Re: Zalety drzwi aluminiowych

Mnie również to interesuje, a do tego będę wdzięczna jeśli ktoś mi powie, gdzie we Wrocławiu zamówię takie drzwi w dobrej cenie?

Witam bardzo serdecznie. Rzeczywiście można śmiało mówić o lepszej termoizolacji jaką odznaczają się drzwi aluminiowe Wrocław ma zapewne kilka dobrych firm zajmujących się sprzedażą w dobrych cenach i chyba nie jest wcale tak trudne je znaleźć. Co jeszcze cenię w tych drzwiach to że nie reagują tak bardzo na zmiany temperatury. Drzwi ze stali czesto w zimę lubiły się zakleszczyć przez co nie dało się ich otworzyć. Pomagało tylko polewanie ciepłą wodą itd, ale to już zupełnie inne historie smile

Przepraszam że wcinam się w temat ale musze wymienić okna w domu i zastanawiam się pomiędzy PCV a drewnem. Co polecacie mi wybrać jeśli chciałabym żeby ta inwestycja nie była zbyt droga a jednocześnie efekt końcowy był estetyczny i na poziomie? Też jestem z Wrocławia i znalazłam już firmę która sprzedaje okna w dobrych cenach, dlatego byłabym te z wdziecznagdybyscie podpowiedzieli mi czy przy niej zostać czy może szukać gdzieś indziej?

Na początku roku zamawiałem niedrogie okna PCV z Wrocławia i jestem bardzo zadowolony z jakości i wyglądu. Dzisiejsze tworzywa prezentują się naprawdę świetnie, nie wyglądają smutno, ani tanio, dlatego zdecydowanie polecam wybrać takie okna. Oprócz tego są zdecydowanie tańsze i łatwiej dostępne. Pozdrawiam gorąco.

Właśnie przeglądam katalogi okien z PCV no i masz rację że wyglądają bardzo ładnie. To już nie te same okna sprzed 10 lat które wyglądały przytłaczająco i wszędzie jednakowo. Jakby tego było mało znalazłam sporo wypowiedzi poruszających kwestię trwałości według których okna z drewna wcale nie są takie wytrzymałe i długo wieczne jakby się mogło wydawać. Bardzo dziękuję za pomoc.