Topic: Jaki kocioł najlepszy do domku jednorodzinnego?

Siema, mam domek jednorodzinny i strasznie dużo płacę za ogrzewanie zimą. Szczerze mam już dosyć wysokich rachunków. Na razie mam na prąd. Nie ma możliwości podłączenia gazu miejskiego. Więc jedyną alternatywa jest taki kocioł. i mam pytanie jak to wygląda ile przy tym pracy i jaki kocioł najlepiej wybrać?

Re: Jaki kocioł najlepszy do domku jednorodzinnego?

Nie wiem czy wiesz, ale śa dwa rodzaje kotłów: kotły co bez podajnika i z podajnikiem. Na pewno ten pierwszy jest dużo tańszy i względ¬nie tani w  eksploatacji, jest też bardziej odpor¬ny  na awa¬rie niż kocioł podajnikowy, można wrzucac do niego niemalże każde stałe paliwo.

Jeżeli chcesz kupić naprawdę dobry kocioł to mogę ci polecić sklep Galmet. Mają bardzo wydajny sprzęt. Na pewno uda ci się  w ten sposób sporo zaoszczędzić. Jak nie wiesz do końca jaki kocioł wybrać, to w sklepie na pewno ci doradzą.  Maja kotły bez podajników i te z podajnikiem. Nie wiem czy myślisz o energii odnawialnej ,ale taki sprzęt też mają.

Według mnie świetny pomysł. Kocioł c.o. to doskonałe rozwianie dla małego domku. Prąd jest drogi, a tak możesz bez problemu ogrzać całą chałupę. I nie będziesz mieć zimno. Też myślę o czymś takim.

Kotły to już przeżytek, lepiej inwestować w energię odnawialną. Dobrze zrobione panele i wiatraczki i kolektory mogą zminimalizować rachunki do kilkunastu złotych. Nie wiem czy jakikolwiek kocioł ci to zastąpi.

na razie nie biorę takiej ewentualności pod uwagę. Z tą energią i odnawialną to słyszałam, ze jest różnie. A kocioł to mi na pewno chałupę ogrzeje. Nie chcę ryzykować, bo  w tym roku może być naprawdę zimno.