Topic: Co stosuje się do zamrażania rur CO?

Czy wiecie może czego używa się do zamrażania rur w instalacjach grzewczych? Mam na myśli sytuację kiedy wymienia się grzejniki bez zakręcania wody. Coś się wtedy puszcza w rury dzieki czemu są one szczelne i dają dużo czasu na wymianę grzejników. Pytanie jest czysto teoretyczne.

Re: Co stosuje się do zamrażania rur CO?

Kiedyś mówiło się że jest to woda schłodzona ciekłym azotem ale nie wiem ile w tym prawdy. Teraz fachowcy mają specjalne elektryczne urządzenia takie jakby prostownik do auta, podłącza sie je do rur i wlewa jakiś płyn być moze na bazie azotu, dokładnie nie wiem. Taki stan zamrożenia można podtrzymywać bardzo długo a szczelność osiąga się naprawdę szybko.

Re: Co stosuje się do zamrażania rur CO?

Własnie tez mnie to zastanawiało. Pare miesiecy temu wymieniałam grzejniki w mieszkaniu ale nie mogłam znaleźć nikogo z administracji żeby zakręcili mi zawór. Długo szukałam ekipy która szybko zgodziłaby się zamrozić rury instalacji grzewczej we Wrocławiu za nieduże pieniądze, ale popytałam znajomych i udało się kogoś znaleźć. Sposób bardzo fajny i szybki, polecam każdemu