Topic: Wysyłka paczki do Anglii, jaki koszt?

Witam serdecznie. Chciałbym wysłać synowi paczkę do Anglii ale będzie to pierwszy raz więc powiedzcie mi prosze jaki jest koszt takiej wysyłki i z jakiego kuriera korzystać? Najchętniej zobaczyłbym jakąś tabelę gdzie wszystko byłoby wypisane czarno na białym bo jeśli mógłbym coś dołożyć mieszcząc się w cenie, albo dopłacić pare złotych za dodatkowe kilogramy to byłbym bardzo zadowolony. Mam nadzieję że ktoś pomoże. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Re: Wysyłka paczki do Anglii, jaki koszt?

Czesto wysyłam paczki za granicę i ostatnio zaczęłam korzystać z tej strony 2send.pl, znajdziesz tam najtańsze przesyłki kurierskie nie tylko do wysyłek zagranicznych ale też krajowych. Weszłam tam przypadkowo bo kurier przez którego zwykle wysyłałam po raz kolejny podniosl ceny dlatego zaczelam szukac innego i w taki sposób tam trafiłam smile. Nie wiem ile paczek w ciągu roku wysyłasz ale oszczędności są duże nawet przy małej częstotliwości.

Wszystko ładnie pięknie ale jak to działa? To jest jakaś nowa firma kurierska, czy ma podwykonawcę a sama zbiera zamówienia? Jeśli tak to może ktoś jeszcze z nich korzystał i chciałby się wypowiedzieć bo zanim skorzystam wolałbym poznać więcej opinii.

Działanie firmy jest proste i uczciwe jak z ubezpieczeniami samochodowymi. Kiedy chcesz ubezpieczyć auto szukasz samodzielnie ubezpieczyciela ale to zwykle może trwać całe dnie, dlatego idziesz do biura pośrednictwa które ma wiele ofert i wybiera dla ciebie najtańszą. Tu jest identycznie, to taki broker usług kurierskich. Samodzielnie nie prowadzą wysyłek – za nich robią to największe i najlepsze firmy.

Aha w taki sposób to działa. Jak rozumiem zapewne mają też wynegocjowane lepsze ceny niż brałbym kuriera X bezpośrednio?

Też korzystam z tej strony bo wysyłałam paczki do chłopaka do Szwecji i wiele razy sprawdzałam różnice w cenach, zawsze wychodzi na korzyść 2send.pl. Nie wiem jak oni to robią ale mają najlepszą ofertę na paczki docierają zawsze całe i na czas poprzez znane firmy. Pozdrawiam serdecznie.