Topic: Jaki środek jest najlepszy do czyszczenia elewacji?

Witam serdecznie. Ostatnio zauważyłem ze elewacja mojego domu od strony północnej pokryła się jakby mchem. Jest to taka zielona narośl, którą ciężko zmyć albo zdrapać. Próbowałem róznymi specyfikami i sposobami na małej powierzchni co kończyło się róznie, ale najczęściej uszkodzeniem powierzchni. Czy ktoś zna jakiś środek którym mozna sie tego pozbyć? Swoją drogą dlaczego coś takiego w ogóle powstaje?

Re: Jaki środek jest najlepszy do czyszczenia elewacji?

Ten mech jak to nazwałeś powstaje z powodu wilgoci. Zapewne dom jest położony w jakimś dołku, albo w pobliżu znajduje się woda i taki oto efekt. Miałam podobne przejścia i polecano mi różne środki na które wydałam dużo pineiedzy ale zaden nie pomógł. Tylko jeden nieco usunął narośl ale za dwa dni pojawiło się jej jeszcze więcej. Pomogło dopiero profesjonalne czyszczenie elewacji Warszawa ma kilka firm które się w tym specjalizują ale ja polecam firmakrzak.com bo zajmują się takimi problemami od wielu lat więc mają bardzo duże doświadczenie. W każdym razie mija już rok i ściana jest dalej biała i czysta, nie zapowiada się żeby cokolwiek na niej miało się rozwijać.

Wynająłem tę firmę do wywozu ściętych drzew i krzewów podczas rozbudowy domu. Są terminowi i działają bardzo szybko i sprawnie, a co najważniejsze umieją współpracować z innymi firmami. Może wywóz zieleni brzmi niewinnie ale to naprawdę dużo cięzkiej roboty którą trzeba wykonać szybko bo kolejne firmy czekają żeby działać. Pozdrawiam i polecam.

Cześć! Piszesz o wywozie odpadów zielonych, a co z odpadami budowlanymi? Też się tym zajmują?

Jeśli chodzi o wywóz odpadów budowlanych Warszawa nie ma chyba lepszej firmy niż Krzak. Dosyć sporo budowałem więc wywózki gruzu i pozostałych materiałów musiałem organizować dosyć często. Ta firma jako jedyna zrobiła swoje w bardzo krótkim czasie nie uszkadzając niczego i nie niszcząc trawnika co zdarzało się wilokrotnie podczas współpracy z innymi.

To chciałem usłyszeć, bo tak jak piszesz bywa róznie. Dzięki za informacje i pozdrawiam serdecznie.