Topic: Sposoby na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Po ostatnich rozbudowach i zmianach zwiazanych z inwestycjami praca magazynu budzi wiele zastrzeżeń głównie ze wzgledu na wydajnosc. Wykorzystanie przestrzeni jest co najmniej słabe i co dziwne nikt nie potrafi nad tym zapanować. Zabierałem się za temat klka razy i wydaje mi sie ze najwyzszy czas zmienic system WMS na jakiś nowszy. Co polecacie?

Re: Sposoby na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Dobry system magazynowy to podstawa wydajnej pracy magazynu. Musisz dokładnie zbadać potrzeby, zastanowić się czy voicepickingnpbedzie potrzebny, pod jakimi wzgledami potrzebna jest pomoc w zarzadzniu, jak działą system dostaw itd. Jest to skomplikowane ale po rozbudowach i zmianach w przestrzeni trzeba to rozważyć na poważnie. Pozdrawiam.

Tak jak piszesz, systemy WMS szczególnie te lepsze i bardziej skuteczne potrafią zupełnie zmienić pracę magazynu. Wiem ze swojego doświadczenia że pomyłki się już nie zdarzają tak często jak kiedyś, a mozliwość zarządzania harmonogramem doków i stosowanie róznych strategii przyjęć naprawdę potrafi ułatwić życie. Nie wiem z czego obecnie korzystacie żeby porównać wiec moze sam opiszesz jak pracuje się u was podczas kompletacji, co z zarządzaniem wysyłkami, optymalizacją pod klienta?

Wydaje mi sie za nasz obecny system nie jest tak rozbudowany bo takich dodatków niestety nie posiada...

Jak to? To jak ten magazyn funkcjonuje? A co z kontrolą jakości?

W sensie czy program ma jakąś możliwość raportowania czy coś?

Kolego, widze że tu dłuższa przeprawa jest potrzebna. Nie wiem na czym do teraz pracowałeś ale wydaje mi się że jakiś archaiczny system do zarządzania zapleczem warzywniaka chciałeś przysposobić do analizy pracy magazynu, co się zwyczajnie nie uda. Nieważne czy magazyn jest duży czy mały pewne rozwiazania są niezbedne bo bez nich zapanuje chaos a praca bedzie zwyczajnie niemożliwa. Zainteresuj się systemami WMS od sprawdzonych dostawców jak bedzieszmial konkretne pytania to wtedy pisz. Pozdrawiam.