Topic: Dom z wykorzystaniem ekologicznej energii.

Witajcie. Niedługo prawdopodobnie ruszy budowa mojego domu i do tej pory myślałem że wszystko mam już ustalone. Ostatnio trochę poczytałem na temat domów z wykorzystaniem ekologicznej energii do ogrzewania. Czy ktoś ma w tym jakieś doświadczenie?

Re: Dom z wykorzystaniem ekologicznej energii.

No ja mam tyle doświadczenia co to że mam takie coś u siebie. Zainwestowałem trochę pieniędzy w odwierty głębinowe, akurat u mnie w rejonie jest taka możliwość. Z tych kalkulacji które przedstawiła mi firma wynika że koszt ma się zwrócić w ciągu 7-10 lat. Zobaczymy jak to wyjdzie.

A jesteś w stanie dać mi namiary na tą firmę? Szukam kogoś z doświadczeniem na rynku ale akurat temat energii a już szczególnie tej odnawialnej albo ekologicznej to dla mnie temat o którym nic nie wiem.

No jasne. Ja skorzystałem z oferty firmy http://www.ekoprodet.pl/domy-energooszczedne. Firma z dużym doświadczeniem jeżeli chodzi o zarządzanie energią. Stronę polecił mi znajomy, bo ta firma robiła dla niego w firmie audyt energetyczny. Polecam ciepło.

Interesowałam się ofertą firmy jakiś czas temu. Proszę mi powiedzieć, może ktoś będzie z was wiedział jaka jest różnica między tymi domami energooszczędnymi a pasywnymi? Nie jestem w temacie a planuję budowę domu i chciałam zaczerpnąć trochę rad.

W domu pasywnym koszt ogrzewania zmniejszasz do ułamka tego co normalnie wydajesz na ogrzewanie. Druga opcja to po prostu zmniejszone zużycie energii przez zastosowanie odpowiednich technologi. Ja tak to rozumiem po przeczytaniu kilku artykułów big_smile

Pracuję w firmie która zajmuje się takimi rzeczami i mogę powiedzieć że warto zainwestować więcej pieniędzy. Ogólnie to koszta zwracają się dość szybko, domu nie budujesz przecież na 2 albo 3 lata.

A możesz mi coś więcej opowiedzieć? Interesuje mnie jak wygląda to w praktyce szczególnie jeżeli mowa o domu pasywnym. Jestem ciekawy jak dużo więcej pracy trzeba włożyć żeby zrobić to wszystko. Z góry dzięki za pomoc.