Topic: Gwarancja niskiej ceny.

Drodzy koledzy budowlańcy po fachu, mam do Was pytanie, czy kiedykolwiek spotkaliście się może z usługą, która gwarantują Wam najniższą cenę, jeśli chodzi o dostawę części zamiennych do maszyn budowlanych. Ostatnio znajomy mi coś o tym wspominał, ale nie potrafił dokłądnie opisać zasad, więc chciałem Was o to zapytać.

Re: Gwarancja niskiej ceny.

Taka usługa jest bardzo popualrna na rynku. W dużym skrócie polega to na tym, że dostawca gwarantuje Ci jeszcze lepszą ofertę od tej, którą dał Ci wcześniej, jeśli konkurencja go przebiła. To generalnie kontynuacja negocjacji cenowych, ale skuteczna, bo już na wstępie wiesz, że i tak dostaniesz coś ciekawego.

Czyli jeśli dobrze rozumiem, chcąc kupić rolki do mojego ładowacza Caterpillar 428 składam zapytanie do jednej firmy, z której dostaję ofertę, a następnie negocjuje z innymi, od których też dostaję ofertę. Jeśli oferta będzie lepsza, to pierwsza z firm zejdzie ze swoją ceną, tak?

Dokładnie tak smile))

Jednym słowem gra w otwarte karty, możesz na tym nieźle zaoszczędzić. Jak znam polską naturę, to i tak zdarzą się osoby, które będą w jakiś sposób kombinowały, żeby jakoś zbić jeszcze cenę smile))

Z taką usługą spotkałem się między innymi w firmie glimat.pl, która specjalizuje się w dostawach tego rodzaju sprzętu. Ja zawsze u nich kupuję i mam nadzieję, że jak najdłużej będę miał okazję u nich kupować. Moim znajomym zawsze polecam ich towar, bo mają go zawsze na miejscu, a z tym był zawsze problem.

No wiem coś o dostępności części do maszyn. Dobrze, że ktoś taki funkcjonuje na rynku, bo wtedy wiesz, że możesz bez problemu kontynuować pracę. A nienawidzę, kiedy moi ludzie siedzą z robotą, bo brakuje maszyn, które są w naprawie. Krew mie wtedy zalewa, a i moich ludzi, którzy mają płacone od przepracowanej godziny. Szukanie zastępczych zajęć jest dla nich nie fair.

Koleżanka podsumowala dzialanie naszej branży w kilku zdaniach. Czas to pieniadz smile))