Topic: Jakie buty nadają się do chodzenia po górach?

Witam, w nie bardzo odległym czasie wybieram się w Tatry. jeszcze nigdy nie byłam w tak wysokich górach. Zamierzam się dobrze przygotować do tego wyjazdu również pod względem sprzętu. Wszyscy mówią, ze  podstawą są dobre buty, ale przez dobre każdy rozumie coś innego, dlatego chciałam  się dowiedzieć w jakie konkretnie buty powinnam się zaopatrzyć. 

Re: Jakie buty nadają się do chodzenia po górach?

Weź pod uwagę porę roku inne buty ubiera się zimą, a inne latem. Oczywiście powinny sztywno trzymać kostkę. Wszystkie adidasy, trampki odpadają. To muszą być specjalistyczne buty do chodzenia po górach.

Urlop mama późną jesienią bardzo trudno jest mi teraz przewidzieć pogodę. zresztą góry mają swój mikroklimat i chyba trzeba mieć buty na każdą pogodę, nieprzemakalne, ale oddychające.

W Tatrach najlepiej będzie ci się chodzić w zimowych butach trekkingowych. ja zawsze  w takich łażę po wyższych górach i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. a późna jesień w górach to może być już całkowita zima. takie buty są na tyle przewiewne, że dasz radę nawet latem.

Aha, tak przypuszczałąm. to nawet lepiej, ze nie trzeba kupować butów  na każdą porę roku.