Topic: Pytanie o egzaminy z angielskiego

Witajcie. Temat egzaminów z języka angielskiego pewnie nie jest wam obcy. Mnie jednak zaskoczyła nazwa pewnych kwalifikacji językowych - JET SET - bo nigdy wcześniej o nich nie słyszałam. Mógłby ktoś z was wyjaśnić to w kilku zdaniach? Będę bardzo wdzięczna.

Re: Pytanie o egzaminy z angielskiego

JET SET są z zakresu akredytowanych międzynarodowo kwalifikacji, mających na celu ocenę zdolności ucznia do komunikowania się w języku angielskim. JET SET zapewnia jasną i spójną drogę od początkującego poziomu do poziomu płynności.
Celem kwalifikacji jest zapoznanie studentów z:
- znajomością i zrozumieniem ustnych i pisemnych form języka angielskiego w kontekście
- umiejętnością słuchania i czytania GIST i jego zrozumienia, a także aby zastosować go w pisaniu i mówieniu
- skuteczną komunikacją w mowie i piśmie w języku angielskim
- zrozumieniem i znajomością gramatyki angielskiej w zależności od kontekstu
- odpowiednią podstawą w dalszej nauce języka
- spójną progresją pomiędzy poziomami
- wieloma materiałami pomagającym studentom w nauce

Ja jeszcze dodam coś o drobnych zmianach w nazwie. Interesuje mnie ogólnie temat egzaminów językowych. Sporo tego typu informacji sama wyszukiwałam. Zaczęło się w liceum gdzie interesowałam się Cambridge English i chciałam się dowiedzieć co daje egzamin FCE i znalazłam szybko bo jest sporo danych na ten temat w necie. Wracając do JET SET to LCCI stale weryfikują i aktualizują swoje kwalifikacje. Będzie to wymagało zupełnie nowe specyfikacji, które zostaną przebrandowane z EDI do Pearson tak szybko jak tylko osoby zajmujące się weryfikacją ukończą swoją pracę. Zwrot Jetset (bez spacji), nie należy mylić z "Jet Set". Późniejszy termin ten odnosi się do międzynarodowej grupy bogatych ludzi, którzy podróżują po całym świecie z jednego egzotycznego miejsca do drugiego odrzutowcem. Haha można je z resztą do niego porównać, w tym sensie, że nauka angielskiego jest tak szybka jak odrzutowiec!

Oj, dziękuję serdecznie. Co do FCE to muszę się pochwalić, że sama zdawałam te egzaminy Cambridge English tyle, że nie w liceum, a już na studiach. Zdałam z najwyższą oceną.