Topic: Czy warto kupić francuza?

Chciałbym w najbliższym czasie zmienić auto. Sporo osób poleca mi auto francuskiego producenta, ale z tego co słyszałem i czytałem, często występują z nimi jakieś problemy. Możecie napisać coś więcej na ten temat, bo jak do tej pory udawało mi się kupować samochody bezawaryjne.

Re: Czy warto kupić francuza?

Z reguły to jest tak, ze ludzie reklamuja to co im sie nie popsulo. Jesli ktos trafi na awaryjny egzeplarz to moze to byc nawet Ferarri i tak sie moze popsuc.

Faktycznie coś w tym jest, że francuzy dość często się psują, dlatego warto miec pod ręką jakiś dobry warsztat, który będzie w stanie opanowac, całą sytuację. Auta z Francji to dość specyficzne samochody, ale jeździ ich na tylko dużo po ulicach, że mechanicy sobie bez problemu z nimi radzą.

U mnie akurat poszła ostatnio tylna belka Peugeot 206 cena nowej przekraczała moje możliwości finansowe. Ale na szczęście znalazłam siec, która zregenerowała mi element praktycznie od podstaw. Teraz samochód jeździ jak nowy, a zawieszenie pracuje idealnie.

Ja też jestem zdania, że najlepsza jest regeneracja belki zwłaszcza tej z tyłu auta. Nowa część jest bardzo droga. Sporo elementów zamiennych można poddawać regenracji. Jeśli ma się pewność, że warsztat robi to w należyty sposób, to efekt końcowy powinien być naprawdę satysfakcjonujący.

No jak widzisz po wypowiedziach innych osób auta z Francji mają spore problemy z zawieszeniem. Ale na szczęście można je regenerować i to na bardzo korzystnych warunkach. Polecam sprawdzonych mechaników, którzy obsługują praktycznie całą gamę francuskich marek, a do tego bez problemu poradzą sobie też z innymi markami.

Jakość francuskich samochodów jest podobna do innych marek. Każda ma jakiś słabszy punkt, który ujawni się wcześniej czy później. Ważne, żeby te słabsze punkty wyłapać, aby później móc naprawiać. Z autami francuskimi na szczęście jest tak, że awarie zostały już dawno zlokalizowane i teraz można zająć się na spokojnie ich naprawą.