Topic: Skąd się biorą wady zgryzu?

Słyszałam, że wada zgryzu może powstać od zwykłego smoczka. Jak dziecko przez długi okres czasu nie potrafi rozstać się ze smoczkiem i do tego karmimy je wyłącznie butelką to bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będzie miało poważną wadę zgryzu. Czy to prawda?

Re: Skąd się biorą wady zgryzu?

Też o czyms takim słyszałam, ale moim zdaniem wiecej zalezy od tego, jak się dziecko odzywia. Po prostu nie warto eliminowac z diety dziecka wszystkiego co twarde. Jedzie miękkich i mialkich rzeczy to najprostszy sposob, żeby doprowadzić do widocznej wady zgryzu.

To chyba prawda, dlatego trzeba uważać ze smoczkiem jak ma się małe dziecko. Później trzeba chodzić do ortodonty. Co prawda w Poznaniu ceny u ortodontów nie są jakieś strasznie wygórowane, zwłaszcza jak się trafi na kogoś uczciwego, a nie na wyzyskiwaczy, ale to zawsze jakieś pieniądze, które przecież można by było spożytkować w inny sposób. Poza tym jak jest zły zgryz w młodości to na starość trudniej chodzi się z protezą zębową. Przynajmniej tak słyszałem. No chyba, że znajdziesz dobrego protetyka, który będzie potrafił ją dobrze dopasować.

Fakt, dobrych i w miarę tanich ortodontów, protetyków czy nawet stomatologów nie tak łatwo znaleźć. Słyszałam, że w DuoDenti.pl mają dobrych specjalistów i całkiem przystępne ceny, ale na razie na szczęcie nie musiałam korzystać z ich usług wink