Topic: Skąd się biorą wady zgryzu?

Słyszałam, że wada zgryzu może powstać od zwykłego smoczka. Jak dziecko przez długi okres czasu nie potrafi rozstać się ze smoczkiem i do tego karmimy je wyłącznie butelką to bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będzie miało poważną wadę zgryzu. Czy to prawda?

Re: Skąd się biorą wady zgryzu?

Też o czyms takim słyszałam, ale moim zdaniem wiecej zalezy od tego, jak się dziecko odzywia. Po prostu nie warto eliminowac z diety dziecka wszystkiego co twarde. Jedzie miękkich i mialkich rzeczy to najprostszy sposob, żeby doprowadzić do widocznej wady zgryzu.

Re: Skąd się biorą wady zgryzu?

To chyba prawda, dlatego trzeba uważać ze smoczkiem jak ma się małe dziecko. Później trzeba chodzić do ortodonty. Co prawda w Poznaniu ceny u ortodontów nie są jakieś strasznie wygórowane, zwłaszcza jak się trafi na kogoś uczciwego, a nie na wyzyskiwaczy, ale to zawsze jakieś pieniądze, które przecież można by było spożytkować w inny sposób. Poza tym jak jest zły zgryz w młodości to na starość trudniej chodzi się z protezą zębową. Przynajmniej tak słyszałem. No chyba, że znajdziesz dobrego protetyka, który będzie potrafił ją dobrze dopasować.

Re: Skąd się biorą wady zgryzu?

Fakt, dobrych i w miarę tanich ortodontów, protetyków czy nawet stomatologów nie tak łatwo znaleźć. Słyszałam, że w DuoDenti.pl mają dobrych specjalistów i całkiem przystępne ceny, ale na razie na szczęcie nie musiałam korzystać z ich usług wink